Zwrot podatku z Holandii

Holandia, podobnie jak inne kraje Europy Zachodniej, przyciąga wielu Polaków. Pracując legalnie na terenie Holandii możemy ubiegać się o zwrot podatku. Firma EU Service posiada profesjonalne oprogramowanie  autoryzowane przez  holenderski urząd skarbowy, a także zatrudnia holenderskiego eksperta podatkowego. Z nami uzyskasz swój zwrot podatku z Holandii.

Kiedy uzyskam zwrot podatku z Holandii?

Termin uzyskania zwrotu podatku z Holandii zależy przede wszystkim od czasu, w jakim złożymy swoją deklarację. Holenderski urząd skarbowy wydaje decyzje o przyznaniu zwrotu podatku w ciągu roku od otrzymania deklaracji. Warto zatem jak najszybciej składać deklaracje podatkowe, zwłaszcza że wypłacanie zwrotu podatku z Holandii bardzo często się opóźnia.

Chcąc szybko rozliczyć się z holenderskim urzędem skarbowym warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, pomaga swoim klientom złożyć deklaracje podatkowe nawet kilka miesięcy wcześniej niż inne podmioty. Dzięki temu możliwe jest szybsze uzyskanie zwrotu podatku z Holandii. Rozliczając się z podatku w holenderskim urzędzie skarbowym warto pamiętać o dostarczeniu dokumentów, potwierdzających uzyskanie przychodów z Polski czy innych krajów. Niedostarczenie takiego zaświadczenia może znacznie opóźnić odzyskanie pieniędzy z holenderskiego urzędu skarbowego.

Jeśli chcesz poznać przybliżoną kwotę zwrotu podatku z Holandii, skorzystaj z naszego kalkulatora, który znajduje się w zakładce po prawej stronie. Po wypełnieniu formularza przyślij go do nas, a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 48 godzin. Wówczas nasz konsultant nieodpłatnie odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zwrot podatku z Holandii po latach

Holandia, podobnie jak inne kraje, daje możliwość ubiegania się o zwrot podatku z przeszłości. To kolejna procedura, którą warto powierzyć profesjonalistom. Zwrot podatku z Holandii można uzyskać do pięciu lat wstecz, a zatem za lata 2018, 2017, 2016, 2015, 2014. Termin ubiegania się o zwrot podatku z roku 2014 mija 31.12.2019, dlatego warto jak najszybciej zgromadzić niezbędne dokumenty i skontaktować się z naszymi ekspertami. Możesz do nas zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy, który znajduje się po prawej stronie. EU Service to gwarancja zwrotu podatku z zagranicy.

NIE POZWÓL ŻEBY TWOJE PIENIĄDZE PRZEPADŁY- ZGŁOŚ SIĘ TERAZ!!

Chcesz uzyskać zwrot podatku z Holandii? Nie musisz nawet wychodzić z domu! Nieodpłatnie przeprowadzimy kalkulację wysokości Twojego zwrotu podatku z Holandii. Wystarczy wypełnić formularz „Kalkulator” zamieszczony obok.

W ciągu 48 godzin od przesłania formularza, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant  i poinformuje o wysokości Twojego zwrotu podatku z Holandii. Wtedy też odpowiemy na wszystkie Twoje dodatkowe pytania i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości.

EU Service zatrudnił holenderskiego konsultanta podatkowego, który zadba o Wasze rozliczenia i kalkulacje podatkowe. Jednocześnie na bieżąco będzie monitorował i informował Was o wszystkich zmianach jakie zachodzą w holenderskim urzędzie skarbowym.

Holenderski Urząd Skarbowy Belastingdienst w roku 2016 podniósł kwoty kosztów pracy, co daje możliwość uzyskania wyższego zwrotu podatku, niż w roku poprzednim.

Pamiętaj, im szybciej zamówisz i odeślesz uzupełnione dokumenty – tym szybciej możesz liczyć na swój zwrot podatku!

 

Posiadamy profesjonalne oprogramowanie  autoryzowane przez  holenderski urząd skarbowy tzw.” Belastingdienst”. Nasza firma, jako jedna z pierwszych już zgłasza deklaracje za rok ubiegły rok podatkowy. Firmy, które nie używają profesjonalnych programów księgowych, nie będą miały takiej możliwości! Przechodzimy co roku szkolenia uaktualniające w Belastingdienst.

Holenderski urząd skarbowy zdecydował o wydawaniu decyzji podatkowych w ciągu roku od momentu otrzymania deklaracji podatkowej oraz wszelkich dokumentów potrzebnych do rozliczenia. Oznacza to, że w przypadku, gdy zeznanie podatkowe zostało złożone np. 01-03-2019, a pozostałe dokumenty, między innymi zaświadczenie o dochodach z polskiego US, dotarło do Belastingdienst na przykład 15-04-2019, to za datę wpływu rozliczenia uznaje się 15-04-2019. To od daty kwietniowej będzie liczył się rok, w ciągu którego urząd deklaruje, że wyda decyzje. Niestety należy pamiętać, że w praktyce proces wprowadzenia danych z zaświadczenia o dochodach do systemu Belastingdienst trwa nawet 1-4 miesiące. I tak w przypadku deklaracji za rok 2015 jest dużo opóźnień w ich wydawaniu. Ma to związek ze zbyt późnym wprowadzeniem przez holenderskich urzędników zaświadczeń o dochodach do systemu urzędu.

U nas nie potrzebujesz żadnych kodów (pincode lub Digid). Jako jedna z niewielu firm w kraju jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem holenderskiego Urzędu Skarbowego Belastingdienst. Nasza firma posiada numer BECON – holenderski numer identyfikacji agenta podatkowego, co świadczy o pełnym profesjonalizmie usług związanych z rozliczaniem podatku z Holandii. Dzięki pozyskaniu numeru Becon, mamy stały kontakt z urzędem holenderskim i możemy szybko i skutecznie odzyskać Państwa zwrot podatku z Holandii.

Jak mogę uzyskać jak najwyższą kwotę zwrotu podatku z Holandii za rok 2016, 2017 i 2018?

Jeżeli dochody uzyskane w Holandii stanowią 90% wszystkich rocznych dochodów podatnika (z wszystkich krajów), to osoba taka uprawniona jest do otrzymania ulgi podatkowej (która do tej pory wynosiła około 300 euro rocznie i była przyznawana automatycznie). Rozliczając się z dochodów holenderskich, należy ujawnić wszystkie dochody (z wszystkich krajów). Nie oznacza to, że trzeba będzie zapłacić podwójny podatek, po prostu w Holandii istnieje konieczność ujawniania w zeznaniu rocznym wszystkich swoich dochodów. Jeśli podatnik pozostaje w związku małżeńskim, musi także ujawnić dochody swojego współmałżonka.Przykład – jeśli zarobiłeś w Polsce 4000 PLN (czyli około 1000 euro), a w Holandii 12000 euro, to łączne twoje dochody wyniosły 13000 euro. Dochód w Holandii wyniósł zatem 90% łącznych zarobków i tym samym kwalifikujesz się do pełnej ulgi podatkowej. Jeśli byłoby inaczej, wówczas tracisz możliwość odliczenia tej ulgi.

Wszystkie dochody osiągnięte poza granicami Holandii, muszą zostać potwierdzone przez polski Urząd Skarbowy, na specjalnym formularzu Belastingdienst. Jeśli podatnik nie dostarczy wraz z rozliczeniem, wspomnianego formularza zatwierdzonego pieczątką przez polski Urząd Skarbowy, wówczas Belastingdienst nie zastosuje ulgi podatkowej i podatnik otrzyma mniejszy zwrot podatku z Holandii. Druk ten nazywa się „ zaświadczenie o dochodach” i jest honorowane w języku polskim.Niezależnie od rozliczenia z holenderskim urzędem skarbowym, polscy rezydenci podatkowi, czyli np. osoby posiadające również meldunek w Polsce, mają obowiązek rozliczyć sie z polskim fiskusem.

Jedną z najczęściej stosowanych w Holandii ulg jest ulga na dziecko, w wieku do 12 roku życia. Ma ona zastosowanie dla rodziców osiągających mniejsze dochody. Kwota podstawowa ulgi została zwiększona do 1039€, a maksymalna wysokość tej ulgi, to 2769€. Niestety w rozliczeniach od rok 2015 nie jest już dopuszczalne zastosowanie ulgi dla samotnego rodzica.Po złożeniu dokumentów do rozliczenia, holenderski Urząd Skarbowy wyda w odpowiednim czasie decyzję, najpierw wstępną tzw.(voorlopige aanslag lub aanslag) (decyzja ostateczna) o wysokości należnego Ci zwrotu podatku. Decyzja ta powinna przyjść listownie na Twój adres domowy (adres, który widnieje w systemie urzędu). Kolejnym etapem jest przelew pieniędzy.

W jaki sposób zadeklarować w Polsce dochody z Holandii za rok 2016, 2017 i 2018?

Osoba deklarująca w zeznaniu rocznym dochody z zagranicy (uzyskane bez pośrednictwa płatnika), zobowiązana jest złożyć zeznanie roczne na formularzu PIT-36, wraz z załącznikiem PIT-ZG. Wykazaniu dochodów holenderskich służy pozycja 8 załącznika PIT-ZG. Jeżeli zostanie złożony PIT w Polsce (PIT-36) można otrzymać  wyższy zwrotu podatku z Holandii (otrzymuje się prawo do wszystkich ulg, czy odliczeń jak obywatele danego kraju). Również przygotowujemy  rozliczenia przed polskim urzędem skarbowym. Zazwyczaj nie wychodzą żadne dopłaty podatku, a podatnik postępuję zgodnie  prawem i  nie grozi mu  kontrola z Izby Skarbowej.

Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm w regionie. 

Gwarantujemy jakość, zadowolenie i profesjonalizm.

Sprawdź nas

ALLTAX 

10-501 Olsztyn ul. Kościuszki 13/401

Jesteśmy jedną z najdłużej działających firm w regionie. 

Gwarantujemy jakość, zadowolenie i profesjonalizm.

Sprawdź nas

rodzinne z holandii

ALLTAX 

10-501 Olsztyn ul. Kościuszki 13/2